5 лекции од уличната мода

Што научивме од њујоршките улици за време на модната недела? Како да носиме некои парчиња облека во комбинација на која и не сме помислувале.

Кожна јакна под крзнено палто

moda 1

Мери Џејн чевличиња со дебели хулахопки

moda 3

Не мора шал, може и џемпер околу вратот

moda 4

Тенкиот ремен над палтото го нагласува струкот (и силуетата)

moda 5

Патики се носат и со крзнена бундичка

moda 2

x

Check Also

Подготвувате вечера за Valentine’s Day или Св. Трифун? Имаме идеи како да ја уредите масата со стил!

Подготвувате вкусна вечера за утрешната прослава за Valentine’s Day? Или повеќе преферирате ...