5 макси сукњи кои ги носиме од утро до вечер

Маски сукњата е едно од најудобните летни модни парчиња. Како создадена е за дневни активности, но и за вечерен стајлинг, се зависи од тоа колку е раскошна и со какви модни додатоци се комбинира.

Неподносливото жешко време понекогаш не бара минимална облека. Напротив, некој модни парчиња веќе докажано разладуваат без разлика што повеќе покриваат отколку откриваат.

Со памучните или ленените фустани, во оваа категорија влегуваат и макси сукњите. Не само што се удобни, туку веќе со сезони се многу тренди. Прилагодливи се па може да ги носиме во сите пригоди од утро до вечер. Едноставните модели од памук најдобри се за на плажа. А за вечерни излегувања одберете раскошен модел со карнери, плисирани или оние во романтичен стил.

Во продолжение, погледнете го нашиот избор на најсимпатични 5 макси сукњи од популарните хај-стрит марки.

mango

zara

liu jo

h&m

bershka

x

Check Also

Поглед на летната колекција на MASSIMO DUTTI

Топ моделот Грејс Елизабет е главно лице во новиот тренд водич на ...