5 машки парфеми со префинета нота

Парфемот ни го открива карактерот, секако доколку сами го одбереме меѓу низата миризливи шишенца наредени на полиците во парфимериите. Да ви ја олесниме работата во потрагата на нов парфем, дегустирајте ги овие топ 5 од нашата листа зашто секој од нив е специфичен на свој начин. И секако, многу впечатлив.

Polo Red Intense Ralph Lauren

Лансиран во 2015 година, новиот парфем од Ралф Лорен е инспириран од адреналинот кој го носат брзите автомобили. Има мирисна нота на печено кафе, додека втората нота е грејпфрутот.

pa

Sauvage Dior

Исклучително мажествен парфем кој асоцира на слобода. Се отвора со нота на бергамот, а понатаму се чувствува мирис на пачули.

pa

 

La Nuit de l’Homme – Yves Saint Laurent

Доколку сакате посвеж парфем, ова е вистинскиот избор. Носи миризба на свеж бергамот и лаванда.

pa

Bleu de Chanel

Новиот парфем од Шанел, лансиран оваа пролет, носи силен машки карактер. Длабок и интензивен, никого не остава рамнодушен.

pa-EDP

CK2 – Calvin Klein

Новиот парфем од Келвин Клајн е унисекс, многу свеж и пријатен особено за топлите денови.

pa 1eau_de_toilette_spray_1_1

x

Check Also

Тренд на неделата: Новата тексас колекција од Diesel

Траги од пенкало на вашиот џеб? Цртежи настанати за време на долг ...