5 модели од Stradivarius во смарагдно зелена боја

Бојата која ги одмора очите – зелената, е доминантна во пролетната колекција на Stradivarius.

Така, оваа модна марка ни нуди повеќе различни модели во смарагдно-зелена нијанса кои со задоволство ќе ги носиме во потоплите денови.

Во понудата наоѓаме панталони и бомбер-јакна со цветен принт, како и блузи и маици со интересен дизајн. Уште една добра страна е во тоа што колекцијата содржи и зелени марами, чанти и сандали во оваа нијанса, па лесно може да ја дополните модната комбинација.

Не заборавајте, зелените блузи и кошули одлично „одат“ со трендовските црни сукњи со бели точки.

Во фотогалеријата, погледнете ги нашите 5 фаворити.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...