5 најдобри течни пудри за мрсна кожа

Сте пробале се и сеуште се борите со мрсната кожа?

Ако имате мрсна или комбинирана кожа, веројатно често се соочувате со проблемот на непријатен сјај на лицето во текот на денот, па дури и на размачкување на шминката. Не постои подобар начин тоа да го спречите, од оној да одберете вистинска течна пудра за вашата кожа. А ако се прашувате која пудра е најдобра за вас, пробајте една од овие 5 фаворити кои гарантираат контрола на маснотијата на лицето во текот на целиот ден.

Revlon ColorStay Makeup for Combo/Oily Skin

L’Oréal Paris Infallible Pro-Matte 24HR Foundation,

Rimmel London Lasting Finish Foundation

Givenchy Matissime Velvet Radiant Mattifying Fluid Foundation SPF 20

Make Up For Ever Mat Velvet + Mattifying Foundation

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...