5 неодоливи модни парчиња од MANGO во жолта боја

Следејќи ги пролетните колекции на популарните модни марки, јасно е дека две бои доминираат за сезоната пролет/лето 2018. Зелената и жолтата. А, како растат температурите, ќе расте и популарноста на жолтата боја!

Оваа пролет е во знакот на најубавите бои и принтови, а тоа го потврдуваат и новите модни парчиња кои ги полнат продавниците на нашите омилени модни марки.

Една од водечките „хај стрит“ модни куќи Mango, ни носи новитети во силна жолта нијанса, пред кои ретко кој може да остане рамнодушен.

Од обувки во жолта нијанса до чанти и секако – фустани и комбинезонки, погледнете ги нашите 5 фаворити од Mango за оваа сезона, во фотогалеријата.

 

x

Check Also

Листа на желби: Црното плишано сако од MANGO и синото сако од GUESS

Почнавте ли да размислувате со што ќе се подновите за празничната, декемвриска ...