50-ти јубилеен Пирели календар!

Пирели објави фотографии од снимањето на 50-тиот јубилеен каледар за следната година.

За прв пат во 1964-та година е лансиран Пирели календарот во ограничен тираж само за одбрани ВИП клиенти.

Следната година ќе биде педесетиот јубилеј од излегувањето на првиот календар, а избраните модели и фотографи веќе работат во студио во Њујорк.

Честа да бидат на овој календар ја имаат (на фотографијата):
Александра Амброзио, Хелена Кристенсен, Каролина Куркова, Алек Век, Миранда Кер и Изабели Фонтана.

Најмладата Каролина Куркова, има 29 години, а највозрасната, Хелена Кристенсен, има 44!

Избраните фотографии за календарот ќе бидат промовирани на 21-ви ноември во Милано.

pirelli3

pirelli2

pirelli5

pirelli4

 

Пирели секогаш ги ангажира најпознаите модели и фотографи. Скоро и да нема топ модел кој не бил на некој од славните календари на Пирели.

Кристи Тарлингтон на календарот од 1995.

pirelli7

 

 

Фотограф на календарот од 2011 беше Карл Лагерфелд.

Pirelli-Calendar-2011-01

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...