55-годишната супермоделка Татјана Патиц позира во раскошна природа

Татјана Патиц (родена во 1966), германски модел и актерка која постигна светска слава  во 80-тите и 90-тите години, претставувајќи ги водечките модни дизајнери на модните писти и красејќи ги насловните страници на славните списаниеја како што се Elle, Harper’s Bazaar и Vogue, се уште изгледа преубаво!

Татјана Патиц позира во црно-бело за насловната страница на списанието M Milenio. Главната уредничка Сара Гор Ривс ја стилизираше супермоделката во костум на Брунело Кучинели, кошула на Грег Лорен, чизми на компанијата Фрај и капа на Милиниер Гледис.

Фотосесијата е снимена со цел го претстави раскошот на природата и нејзината симбиоза со човекот, и враќањето кон слободата претставена преку дивите коњи. Татјана пак, позира во пончо и широки шешири од брендови како Џорџо Армани и Кензо.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...