Од утре новата колекција и кај нас: Од по облаците со новата линија GEOX NEBULA

Колекцијата пролет/лето 2016 на италијанскиот бренд Geox доаѓа со специјална нова линија на уште поусовршена технологија, која овозможува лесен од, налик на чекор по облаците.

g1

Направена за оние кои се движат низ животот со незапирлива енергија, со дополнителен систем на дишење, линијата Nebula обезбедува удобност и регулација на температурата без разлика на сезоната.

g10

Таа претставува еволуција на концептот на Geox, благодарение на новиот мрежест, внатрешен систем, кој овозможува стопалата да дишат во сите правци. Дополнително, новиот ѓон на овие обувки се карактеризира со флексибилност, мекост и стабилност. Ѓонот е дизајниран да ги следи природните точки на контакт на стопалата, а е направен од материјали кои овозможуваат леснотија во активните и исполнети денови. Сето ова е дополнето и со водоотпорноста на чевлите за уште полесно секојдневно функционирање во секакви временски услови.

Дизајнот на новите обувки од Geox е современ и софистициран, а асоцира на динамичноста на модерното секојдневие. Обувките од колекцијата за жени и мажи доаѓаат во повеќе бои, такашто нивното комбинирањето е лесен и забавен процес.

Линијата Geox Nebula со своите уникатни карактеристики и впечатлив изглед е дефинитивно нов „must-have” тренд за сезоната пролет/лето 2016.

x

Check Also

Слатки како шеќер: Лакирани патики од Bershka во шеќерна нијанса

Меѓу големиот избор на патики за летната сезона, погледот ни застана на ...