Топ 7 руменила за пролет 2016

Кога помислувате на пролет, веројатно мислите на светли неонски нијанси или пастелни бои. Сепак, природниот „допир“ е модерен оваа пролет, свеж изглед односно изглед како да сте „бакнати“ од сонцето.

Најдобар начин да одберете руменило е да одберете нијанса која е спротивна на вашиот  тон на кожата. За „топла“ кожа – „ладни“ нијанси, и обратно.

Еве ја нашата топ 7 листа од новите производи за пролет 2016 на познатите козметички компании.

Givenchy – La Revelation

rumenio Givenchy-Spring-2016-La-Revelation-Originelle-2

 

Dior – Glowing Gardens

rumenilo dior glowing garden

Lancome – My Parisian

dior glowing garden

Dolce Gabbana – Rosa Look

Dolce_Gabbana_Rosa_Look_Spring_2016_Makeup_Collection6

Chanel – Sunrise Sunkiss

rumenilo Chanel-LA-Sunrise-Sunkiss-Ribbon-blush-harmony-face-palette-review

Mac – Flamingo

rumenilo mac flamingo park

Clinique – Cheek Pop

rumenio clinique Cheek Pop

x

Check Also

Нови течни кармини во 20 нијанси – MAC COSMETICS „LOVE ME“

Популарната холандска манекенка Лара Стоун е главно лице во новата рекламна кампања ...