6 цветни фустанчиња од H&M за почетокот на есента

Цветните фустанчиња не излегуваат од мода, а ќе ги носиме и во постудените денови. Во новата колекција со која ја најавува почетокот на есента, H&M ни нуди повеќе модели на цветни фустанчиња во мини и макси должина.

На наше задоволство, на модната сцена се враќаат и чизмите-чорапи, кои одлично се комбинираат со фустаните со цветен принт.

Погледнете ги 6-те нови романтични и женствени изгледи кои ни ги сугерира H&M.

x

Check Also

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната ...