Тренд на неделата: Чанти од Parofis

Наши фаворити на неделава се четири чанти од колекцијата Tribeca на Parofis. 

Чанта 1. 

Ресите се хит на сезоната пролет/лето. А оваа чанта не само што го следи трендот, туку и е соодветен моден одговор на сите вкусови и стилови.

canta 1

canta 2

Чанта 2.

За љубителите на мини-моделите, оваа чантичка (која собира повеќе отколку што изгледа) е совршен избор. И на неа има детаљ со реси. Ја носиме преку рамото.

canta 9

canta 99

Чанта 3. 

За спортските фраерки, еве едно соодветно ранче.

canta 67

canta 776

canta 55

Чанта 4. 

За трендсетерките, модно парче во етно стил.

canta 3

canta 4

 

Чантите се достапни во продавниците PARFOIS во „Рамстор мол“ и „Скопје сити мол“. 

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...