Тренд на неделата: Palazzo панталони од Springfield

Заменете ги долгите сукњи и фустани со модерни palazzo панталони од Springfield .

pan 5

Елегантни се, удобни, одговараат буквално на сите пригоди, а можат да се комбинираат со сите други парчиња облека. 

pan 1

pan 7

Овој модел на панталони, со проширување кое започнува веднаш под колковите, беше суперпопуларен во 70-те години. На наше задоволство, palazzo панталони ја доживуваат својата ренесанса токму оваа сезона. Во нив изгледаме како да носиме долга сукња, лесно ги комбинираме со останатите модни парчиња, а одговараат на сите типови на тело.

pan 8

За вечерни излегувања, ги носиме со високи потпетици и добиваме фантастичн визуелен ефект на издолжување на нозете.  

Побарајте ги овие palazzo панталони во продавниците Springfield.

Springfield ГТЦ
Springfield ТЦ Рамстор
Springfield Skopje City Mall I кат
Springfield Куманово

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...