7 џинс изгледи од H&M за 7 дена во неделата

Шведската популарна модна марка Х&М ни дава предлог за 7 модни изгледи комбинирајќи џинс.

За сезоната пролет/лето 2017 во колекцијата на Х&М има различни модели на фармерки – од супер тесни до фармерки во две нијанси со должина до глуждовите, искинати фармерки и комбинезонки.

Секој чифт фармерки може да се комбинира со спорски дукс или маичка, подеднакво како и со чипкасти блузи или бела кошула.

Инспирирајте се од Х&М водичот.

 

x

Check Also

Џиџи Хадид во карирано палто од зимската колекција на MANGO

Топ моделот Џиџи Хадид е позната како фан на модната марка MANGO, па ...