7 модели на фустани со „паф“ ракави од Zara

Сезоната на празници не може да пројде без драматичен фустан – впечатлив по ракавите.

На голема врата се вратија моделите од 80-те години, а „паф“ ракавите се детали кои ги красат најпопуларните фустани за забави.

Ако не сте љубител на ваквите необични ракави, време е да се предомислите – тие ги нагласуваат рамениците, а визуелно ги намалуваат колковите, па затоа во нив ќе изгледате послаби.

Ви предлагаме 5 црни модели, еден трендовски со анимал принт и еден елегантен, во згасната портокалова нијанса, а сите се од Зара и сите имат драматични ракави.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...