7 најбарани модели на чизми-чорапи за сезоната есен/зима 2017

Свеж од модните писти, трендот на чизмите-чорапи ќе ја обележи сезоната есен/зима 2017.

Модерните дизајни ги комбинираат „кусите чорапи“ со омилениот стил на чизми. Луксузните модни марки како Валентино и Фенди имаат различни модели во своите есенски колекции. Но и другите модни марки не го заобиколија ова модно лудило кое ќе го гледаме насекаде околу нас во постудените денови.

Во продолжение погледнете ги 7-те најбарани модели на чорапи-чизми за сезоната есен/зима.

Fendi

Gianvito Rossi

Stuart Weitzman

Vatements

Fendi

Jimmy Choo

Valentino

x

Check Also

Како е развиена ТОФ камерата која се приклучи на четворната Leica камера на Huawei P30 Pro

За ниеден љубител на мобилната фотографија не е тајна дека P серијата ...