7 нови свежи изгледи од H&M во стилот на францускиот шик

Вообичаено, секоја недела модниот гигант H&M лансира по еден нов моден водич и нова колекција. Овојпат станува збор за водичот насловен „Parisian Vibes“, а колекцијата се фокусира на француската улична мода.

Во новата колекција доминираат предимензионирани модни парчиња и колоритни нијанси. Од карирани широки палта со интересни апликации, до џемпери од кашмир, плисирани сукњи со метален сјај и кошули во кимоно стил во силна сина боја…, погледнете ги новите есенски комбинации од H&M.

x

Check Also

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“ – Literatura.mk Superstore

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која ...