7 специфични кармини што треба да се најдат при рака оваа пролет/лето

Како никогаш претходно, оваа пролет/лето ни носат трендови на бои на кармини кои отскокнуваат од вообичаените на кои сме навикнати. Но, кој не сака симпатична мејк-ап игра? Овие нијанси на кармини добро ќе ви дојдат за некоја посебна пригода, за помладите – супер се за матурската вечер.

Еве ги најбараните 7 нијанси.

Лаванда

Nars

Nars

Светло сина 

Sephora

Sephora

Светло (неон) розова

nars

nars

Црна

MAC

MAC

Нагласено портокалова

estee lauder

estee lauder

Жолта

nyx

nyx

 

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...