7 стилови на костими за капење од &Other stories

Појавете се на плажа со стил со правилен избор на костим за капење во трендовска нијанса или со принт.
Модната марка &Other stories го лансираше новиот тренди водич наменет за изгледот на плажа, насловен Beach Please. 
Дизајнерите од брендот нудат шик дизајни на едноделни и дводелни костими за капење, вклучувајќи ги оние инспирирани од ретро стилот. 
Меѓу фаворитите се вертикалните риги кои визуелно го издолжуваат телото, принтовите инспирирани од морскиот свет, карираните материјали и секако – трендовските костими во нијансата на летото 2019 – портокаловата. 

x

Check Also

Must-have парче за ова лето: Каролина во Mango заводлив комбинезон

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова лето ...