7 свечени изгледи од Х&М совршени за модерни матурантки

По најавата на почетокот на оваа година, шведската модна марка ја лансираше колекцијата Conscious Exclusive наменета за свечени пригоди. Модните парчиња се веќе во продажба во Х&М продавниците низ светот, како и онлајн. Па, матурантки, доколку размислувате како да се дотерате за свечената пригода, не пропуштајте ги овие идеи.

Колекцијата ја претставува руската убавица Наталија Водјанова, а акцентот е ставен на рециклираните и еко материјали.

Од прекрасни свилени фустани до сатенски костуми, погледнете ги 7-те свечени изгледи од Х&М.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...