7 трендови за убавина што секој треба да ги проба оваа пролет/лето

Се збогувавме со кафените усни од 90-те години и бронзените сенки за очи од минатата година. Годинава трендовите за убавина баш ги освежуваат лицата. Што се однесува до косата, обидете се да остане многу поприродна отколку лани, а очите нагласете ги со светки, сина или розова шминка. Цвет во косата? Може.

Ова се 7-те трендови за пролет/лето 2016 години кои нам најмногу ни се допаѓаат.

Сина сенка за очи

tr 5

Светки на очите

tr 3

Розова сенка за очи

tr87

Нагласено црвен кармин

tr0

Француски маникир – зелен

tr 7

Украси во косата

tr54

Природен свеж изглед (отстуство на шминка)

tr 1

x

Check Also

Kарактерот на жената е обоен во различни нијанси, знаете ли која е вашата?

Секоја, ама баш секоја жена е убава на свој, посебен начин. И ...