7 венчаници од славни светски дизајнери по цена под 30.000 денари

Венчалниот фустан не го прави добар бракот, туку партнерот. Па, доколку сакате да облечете венчаница од врвен светски дизајнер, а при тоа да заштедите пари за меден месец, еве неколку препораки.

T by Alexander Wang

Венчаница која ја следи линијата на телото инспирирана од 90-те години дизајнирана од модниот гениј Александар Ванг. Достапна за нарачка на неговата официјална Интернет страница – ТУКА, по цена од 495 долари.

alek s

 

Комбинезонки Jill Stuart 

Наместо венчаница, модерни комбинезонки со набори и длабоко деколте. Достапни по цена од 280 долари на Anthropologie.

ven jill stuart 3

Венчаница Vera Wang
Може да се обложите дека венчаниците на креаторката која е синоним за венчален стил се прескапи. Па, би го загубиле облогот. Се наоѓа и нешто евтино, а прекрасно. По цена од 449 долари може да ја нарачате на страницата –  David’s Bridal.
Венчаница од тантела – Calvin Klein
Популарниот моден дизајнер не значи дека има и „солени цени“, барем не секогаш. Келвин Клајн венчаница може да купите и за само 259 долари во Macy’s.
Мини венчаница – J.Crew
Уште еден прекрасен модел на венчаница со славен дизајнерски потпис. Достапна за само 295 долари на официјалната страница J.Crew.
Сирена Zac Posen
Љубителките на сирена-стилот на венчаници сигурно не ни помислиле дека можат таква да набават по цена од 449 долари со потпис од дизајнерот кој ги облекува најголемите ѕвезди, Зак Позен. Достапна на страницата – David’s Bridal
Холивудски стил Jill Stuart
Погледнете ја добро оваа венчаница. Може да биде и ваша по цена од 328 долари. Достапна на страницата Jill Jill Stuart
x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...