70’s Show – Нов тренд водич од Zara (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модната марка Zara ја продолжува својата љубовна афера со ретро стилот во новиот тренд водич насловен 70’s Show.

За каталогот позира британскиот модел Еди Кемпбел, облечена во модели инспирирани од 70-те години.

Во новата колекција акцентот е на сомотските костуми, трендовскиот змијски принт, ретро џемперите и плисираните миди сукњи. За комплетирање на изгледот, тука се марамите, чизмите со висина до глуждовите и баретките.

Инспирирајте се од фотогалеријата.

x

Check Also

22. Моден Викенд Скопје од 1 до 3 октомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од ...