8 „боди“ од Зара за вечерни излегувања и свечени пригоди

Популарните „боди“ од 90-те години се вратија на модната сцена, а најголем и најубав избор од нив има во Зара.

За вечерни дотераувања најпопуларни се „боди“-те од тантела, кои лесно се комбинираат и со елегантни панталони со висок струк и со сукња, како и со фармерки.

Во зимската колекција на Зара може да најдете неколку преубави модели од сатен, чипка и од плиш. Плишаните модели се особено елегантни, и за разлика од чипкастите, овие може да се носат и на работното место.

Проверете ги нашите фаворити во фотогалеријата.

x

Check Also

Поглед на новата спортска колекција од Guess

Моделката Натали Роузер позира во новата кампања на спортска облека Guess за ...