H&M

8 чифта бели чевли од Mango, Zara и H&M

По уренкот на лускузните модни брендови, популарните „хај стрит“ модни марки во своите летни колекции понудија неколку модели на бели чевли и сандали.

Белите чевли инспирирани од стилот на 80-те години се вратија на модната сцена, па навикнете се да ги гледате на жешките алфалти. Одлично „стојат“ и со лесни фустанчиња, како и со контрасни црни фармерки.

mango

 

Правилото за оваа сезона е – што „пооткачени“ модели, толку подобро, па затоа и модните дизајери очегледно се забавувале во новите колекции. Манго ни нуди преубав бел модел со проѕирни потпетици разубавени со цветен принт.

Без разлика дали се со висока потпетица, или пак се ниски, белите чевли и сандали ставете ги приоритетни на вашата шопинг листа.

Проверете ги моделите во фотогалеријата.

x

Check Also

Групна изложба на македонска мода и дизајн во галеријата „Акантус“

В петок, 14. декември во 18 часот во галеријата „Акантус“ во Скопје ...