8 најдобри мејкап изгледи и фризури на 2017 Golden Globe Awards

Освен што ги видовме модните трендови на свечени фустани, на црвениот тепих на 2017 Golden Globe Awards добивме и инспирација за трендвските мејкап изгледи и фризури.

На црвениот тепих доминираа smokey eyes, мат кармините, но и силните црвени кармини. Посебно убав беше мејкап изгледот на Кери Вашингтон кој и даде вамп изглед, а од фризурите највпечатлива беше онаа на Оливија Кулпо.

Глумицата Емили Ратајковски воодушеви со боб фризурата со кадри и мејкапот во нијанса на праска. Впечаток остави и необичната фризура на Сара Џесика Паркер.

Во продолжение погледнете кои славни жени дефинитивно ја освоија наградата за најубави „бјути“ изгледи.

Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер

Оливија Кулпо

Оливија Кулпо

Ема Стоун

Ема Стоун

Емили Ратајковски

Емили Ратајковски

Фелисити Џонс

Фелисити Џонс

Кери Вашингтон

Кери Вашингтон

Лили Колинс

Лили Колинс

Натали Портман

Натали Портман

x

Check Also

Витамин Ц со 30 портокали во 1 шише: Ова е новиот супермоќен серум со чист витамин Ц одAnew

Активен од првата до последната капка, новата формула на Avonсодржи чист и моќен стабилизиран витамин ...