8 нови модни изгледи од H&M за дневно дотерување

Францускиот стил доминира во новата колекција на H&M, дизајнирана за дневен изглед и работна атмосфера.

Новиот моден водич од популарната модна марка H&M, снимен во Париз, е насловен ‘Femme Focus’. Лице на кампањата е моделот Кјара Шелзи.

Акцентот е на „уличната“ мода, која вклучува плисирани сукњи, црни макси фустани со бел принт, волнени палта, високи чизми и тесни џемпери. Поточно, се она што го прави парискиот шик.

x

Check Also

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната ...