8 новогодишни модни изгледи од &Other Stories

Какошто ни се приближуваат новогодишните и божиќните празници, желбата за ново парче облека во кое ќе ги поминеме прославите ни се зголеува. Ако сеуште барате свежи идеи за стајлинг дизајниран за забави, погледнете во новата колекција на &Other Stories.

Новиот тренди водич на шведската модна марка е насловен „По Полноќ“. Од плишани „боди“ до проѕирни кошули, од светкави блузи до фустани во златна нијанса, проверете ги модните комбинации кои ни ги сугерираат од &Other Stories. Не заборавајте на „златните“ предимензионирани обетки, „чокер“ ѓерданчињата и сандалите со висока потпетица за заокружување на „парти“стилот.

 

x

Check Also

Есен во стилот на 70-те со новите модни парчиња од MANGO

Есенската колекција од Манго воодушевува и не навраќа на духот на 70-те ...