9 најубави модни парчиња со флорален принт

Го сакаме принтот и ги сакаме цветовите, а тој и оваа сезона – на наше задоволство – е присутен во колекциите на популарните модни марки. Ваквите парчиња само по себе привлекуваат внимание.

Ако сте и вие подготвени да ја обновите вашата пролетна гардероба, купувајќи си модно парче со флорален принт, еве ги нашите 9 фаворити.

  1. Макси цветен фустан од Манго

fustan 1

2. Мини фустанче од Х-М

hm

3.  Кошула од Guess

 

g8

 

4. Фустан од Зара

 

5. Сандали од Бата

6/7. Чевли и чанта од Бата

bata 5

8. Бомбер јакна од Desigual

bom 4

9. Тексас кошула од Desigual

d 61C22F6_5160_L

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...