9 неодоливи модни парчиња со змијски принт на нашата шопинг листа

Полиците на популарните модни марки веќе се полни со гардероба, обувки и модни додатоци со најпопуларниот за сезоната – змијски принт.

страдивариус

Моделите се дизајнирани за различни вкусови, изборот е прилично голем, а освен здолништа, фустани и панталони, многу актуелни се комбинезонките со змијски принт.

Секако, змијскиот принт го гледаме и на чизмите, а одличен пар на такви високи чизми има во Манго. Во Страдивариус пак, најдовме макси „вау“ фустан кој ќе го привлече секое внимание, а од Бершка препорачуваат панталоните со змијски принт да ги носиме со бели патика со висока платформа.

Погледнете ги нашите фаворити за есен/зима 2018/19.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...