A чевли на годината се…

Footwear News го прогласи победникот во категоријата – Чевли на годината.

cevla

Станува збор за моделот  Yeezy, кој Кенје Вест го дизајнираше за Адидас. Со ова музичарот се најде во друштво со големите имиња како Кристијан Лубутен и Маноло Бланик.

cevla 3

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...