А гаќите? Ги оставија дома… (ВИДЕО)

Деколтеа, истакнување на градите, супермини сукњи, кожени тесни панталони…, новиот тренд отиде подалеку.

Кога Гвинет Палтроу се појави на премиерата на Ајрон- мен облечена во проѕирен фустан на сите им стана јасно дека гаќичките намерно ги оставила дома. Елен Деџенерис во своето шоу се мајтапеше на сметка на својот секси аутфит, односно фустанот кој го носела без долна облека.

На доделувањето на Билборд музичките награди Кејша се појави во црн фустан кој повеќе отркиваше отколку што покриваше покажувајќи дека под него нема ништо. Нo не и беше непријатно како што се чувствуваа Ева Лонгорија и Ен Хатавеј кога цел свет виде дека дошле без гаќи.

Свесно или не, овие ѕвезди го лансираа трендот: оставете ги гаќите дома.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...