А најпопуларна маичка во 2016 година беше…

Цената на женската маичката изнесуваше дури 590 долари, додека машката варијанта беше поевтина за дури 170 долари.

Сепак, и покрај високата цена трендесетрите низ светот како и популарните личности, не останаа покуси во 2016 година за маичката со препознатливото лого на Гучи во златна боја и препознатливите црвено-зелени риги.

maicka-6

Дефинитивно Гучи беше најпопуларниот бренд во годината што изминува, а маичката Гучи беше најпродаваното модно парче од лускузните модни марки.

maicka-3

maicka-2

x

Check Also

Хороскоп за јули 2020 година: Сатурн се враќа во Јарец, добри вести за сите земјени знаци!

Во јули планетата Сатурн ќе го напушти знакот на Водолија за да ...