Адел премногу слаба, но во топ форма (ФОТО)

Пејачката беше забележана на забавата после Оскарите, која беше организирана од нејзината колешка Бијонсе. Според фотографиите, преслаба е.

Личниот тренер на Адел е Бразилка, но слабеењето на пејачката било проследено од лекари и специјалисти, а вклучуваше намалена, но балансирана диета.

Според Камила Гудис, Адел сега не е премног слаба, туку е во топ форма. Инаку, клучна храна во диетата биле здрави намирници – овошје и зеленчук, но сепак, не повеќе од илјада калории на ден.

x

Check Also

Гвинет Палтроу на летот за Париз со маска за заштита од коронавирус: „Веќе го живеев овој филм“

Селфито на холивудската ѕвезда и деловна жена, Гвинет Палтроу, предизвика лавина коментари. ...