Адриана Лима за Десигуал (ФОТО)

Веселите модели на шпанската модна куќа Десигуал веќе неколку сезони го развеселуваат светот.

lima

Многу бои, цветови, игра на кругови и линии, памучни материјали, пристапни цени – ова се главните адути на шпанската фирма Десигуал која нуди облека и модни додатоци.

lima 2

На неодамнешната ревија во Барселона рефлекторите беа свртени кон топмоделот Адриана Лима која беше специјален гостин на пистата.

lima 3

lima 4

Ви пренесуваме дел од атмосферата.

lima 1

lima 6

lima 7

lima 8

lima 9

Модни парчиња од различни колекции на Десигуал кај нас можат да се најдат во „Арабеска“ и „Риплеј“.

x

Check Also

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на ...