Адријана Лима е новото лице на PUMA

Топ моделот Адријана Лима е новиот бренд амбасадор на спортската марка Пума.

Компанијата за патики и спортска облека PUMA ја ангажираше бразилската убавица за заштитно лице, но и за портпарол за женската линија. Позната по нејзиното вежбање бокс, за да остане во топ форма, Адријана е совршен избор на брендот.

За промоција на новата соработка, освен фотографии, снимен е и видео спот.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...