Адријана Лима ги собра погледите на забавата на IWC

Адријана Лима, Каролина Куркова, Емили Блант  и Ронан Китинг беа едни од  ѕвездите кои пристигнаа во Женева за да го прослават 75-годишниот јубилеј  на луксузната марка за часовници IWC.

Црн фустан од Дејвид Кома за дневна пригода

Црн фустан од Дејвид Кома за дневна пригода

Ангелот на Викторија сикрет одбра црни фустани и за дневна и за вечерна пригода. За дневна варијанта, тоа беше фустанот на грузискиот моден дизајнер со седиште во Лондон, Дејвид Кома, од неговата колекција пролет 2015, додека на гала-забавата се појави во фустан од колекцијата есен 2014 на Зухаир Мурад.

Лима и Куркова

lima 4

lima 2

lima 1

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...