Адријана Лима ужива на грчките плажи со новото момче

Топ моделот Адријана Лима летниот одмор го минува во Грција во друштво на новото момче, турскиот бизнисмен Емир Ујар.

38годишната убавица и 37годишниот бизнисмен се „уловени“ на осторовот Миконос. Пред престојот во Грција, парот уживаше на италијанското крајбрежје, кадешто исто така, се фотографирани заедно.

Емир е бизнисмен кој е претсеател на Permak Holdings Permak и почесен конзул на Доминиканска Република во Турција.

Пред врската со Емир, Адријана беше во врска со турскиот писател Метин Хара, но се разделија на почетокот на годинава.

 

x

Check Also

Версаче со ретро кампања и Хелена Кристенсен за празничната сезона

Супермоделот од 90-те години, Хелена Кристенсен заедно со мултимедијалната артистка Сара Бејкер ...