Адут Акеч изгледа многу секси во црвената есенска колекција на ZARA

Популарната манекенка од Судан, Адут Акеч, е полн погодок за фотосесијата за есенската колекција на шпанската модна марка Зара, која е во знакот на силната црвена нијанса.

Колекцијата има елегантна нота, а повеќе е фокусирана на вечерни и свечени прилики, иако некои модни парчиња во посмирена комбинација можат да се облечат и на работното место.

Од миди фустани со шлиц, до екстравагантни горни делови и сексапилни фустани, погледнете што ни носи Зара со црвената колекција дизајнирана за сезоната на постудени денови.

x

Check Also

Топ 8 модели на кожени панталони од популарните модни марки

Еден од најголемите хитови на оваа есен/зима се панталоните од кожа или ...