Агнеса Орданоска: Се чувствувам прекрасно, ме гледаат – прекрасно!

„За да изградите сопствен стил потребна ви е самодоверба и внатрешна моќ“

agnesa 1

Агнеса Орданоска е мајка на две деца, успешна деловна жена, сопруга на еден функционер и успева да стигне на сите полиња без да ја запостави својата страст кон модата.

agnesa 3

„Како што се чувствуваш, така и ќе те гледаат“, вели Агнеса. А таа се чувствува прекрасно!

agnesa 4

Никогаш не излегла од дома, ниту до најблиската самопослуга, без да биде стокмена од главата до стопалата. Уникатна е во изборот на гардеробата, а преферира гламурен стил. Затоа и сјае, па нема шанса да не ја забележите кога е излезена во некои од скопските кафулиња.

agnesa 5

Го обожава накитот од златарата „Сигма“ и фустаните на „Нана фешн“.

agnesa 6

За макмода, позира пред објективот на Аверел. И…, нели е прекрасна?

agnesa 7

 

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...