Ајрис Апфел флертува со Канје Вест

Изгледа дека Канје и Апфел се идеален моден пар.

slika 11

Ексклузивното видео за списанието Paper е промоција на документарниот филм „Ајрис“, а во него е претставено како иконата на стилот „флертува“ со Канје Вест иако тој е повеќе од двојно помлад од неа.

Документарниот филм премиерно ќе биде прикажан на 29-ти април, а во меѓувреме еве го  видеото.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...