Ако Лејди Гага е нова девојка на вашиот поранешен

Линдзи Круз, новинарка од Њујорк Тајмс, била седум години девојка на Мајкл Полански, пред тој да заврши во прегратката на Лејди Гага.

Љубомора, малку гнев и неизбежни споредби, нека крене рака кој не ги доживеал овие чувства кога слушнал дека негововиот сакан/сакана ве изневерува со друг. Такви чувства има и Линдзи Круз, уредничка во Њујорк Тајм, но не толку позната. А, сега таа е најпознатата „екс“ девојка. Претпоставувате зошто? Бидејќи била девојка на Мајкл Полански, кој сега е во прегратките на суперславната Лејди Гага.

Но Линдзи има и многу хумор. На својот Инстаграм профил објави статус кој стана хит.

На нејзиниот искрен пост се огласија и другите познати медиуми.

Од друга страна пак, пејачката продолжува да постира на Инстаграм фотографии со новото момче, Мајкл Полански.

x

Check Also

Принцот Чарлс го помина коронавирусот со благи симптоми, ѝ се обрати на јавноста

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник ...