Александар Ванг за Х&М: Мал поглед на капсулната колекција

Заокружете го овој датум во календарот – 6ти ноември. Колекцијата на Александар Ванг за Х & М, најавена минатиот април, конечно ќе се најде во сите продавници на Х & М низ светот.

av1

Ријана прва се појави во неколку парчиња од колекцијата која сеуште не е пуштена во продажба, додека со нетпрение се очекува што Ванг ќе им понуди по достапни цени на модните-фанатици.

Многу малку фотографии од толку очекуваната колекција „протекоа“ во јавноста, но очигледно ќе има по нешто и за мажите и за жените, особено за оние кои го сакаат оној ироничен стил Ванг. Колекцијата ќе содржи и чанти и чевли.

И додека ги чекаме тие долги осум недели до стартот на шопинг трката, еве што за сега може да се види:

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...