Амал Клуни во моден изглед од Алберта Ферети

Амал и Џорџ Клуни се фотографирани на римскиот аеродром Чампино.

Пред да се качат на приватниот лет, познатиот глумец и адвокатката се „уловени“ на римскиот аеродром. Амал е облечена од „глава до петици“ во креација на италијанската дизајнерка Алберта Ферети – жолт мини фустан и високи кафени чизми.  Изгледот е заокружен со предимензионирани очила за сонце. Џорџ Клуни пак, е во „кежуал“ стил – фармерки и поло маичка.

Жолтиот Алберта Ферети фустан е достапен во продажба, по цена од 1.560 евра. Чизмите со висина над колениците од Алберта Ферети се, исто така, достапни во продажба по цена од 1.100 евра.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...