Ана Еверс ја презентира есенската колекција на ZARA

Популаната моделка Ана Еверс ја претставува колекцијата на ZARA за сезоната есен/зима 2021.

Тренди водичот е снимен во црно-бела верзија од фотографот Карим Садли, а германската моделка ги презентира „маст хев“ модните парчиња за сезоната на дождови и постудено време.

Тесни фустанчиња, модерни блејзери, здолништа со висок струк и нагласен шлиц, искинат тексас, секси минималистички блузички…

Од палетата на бои доминира црната, а тоа ги прави модните парчиња едноставни за комбинирање со останатата облека.

Од обувките пак, повторно на модната сцена се враќаат тесните чизми.

Во продолжение погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...