Ана Еверс ја презентира есенската колекција на ZARA

Популаната моделка Ана Еверс ја претставува колекцијата на ZARA за сезоната есен/зима 2021.

Тренди водичот е снимен во црно-бела верзија од фотографот Карим Садли, а германската моделка ги презентира „маст хев“ модните парчиња за сезоната на дождови и постудено време.

Тесни фустанчиња, модерни блејзери, здолништа со висок струк и нагласен шлиц, искинат тексас, секси минималистички блузички…

Од палетата на бои доминира црната, а тоа ги прави модните парчиња едноставни за комбинирање со останатата облека.

Од обувките пак, повторно на модната сцена се враќаат тесните чизми.

Во продолжение погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...