Ана, Виторија и Ребека во новата кампања на Mango за пролет/лето 2020 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Mango ја лансираше кампањата за пролет/лето 2020.
Шпанската модна марка Манго не подготвува за сезоната на потопли денови. Пред објективот на Глен Лакфорд, позираат три познати убавици – Ребека Лонгдик, Ана Еверс и Виторија Черети, во новите модни парчиња. Кампањата е снимена во Мексико.  
Колекцијата е инспирирана од стилот на 70.те години, а доминираат фустаните со цветни принтови и костумите во ретро стил.  
На голема врата Манго ни ги враќа елечињата кои одлично стојат во комбинација со кошули. 
Од обувките, подгответе се за „голите“ сандали, минималистички и со високо врзување. 
Проверете во продолжение што ни носи МАНГО за пролет/лето. 

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...