Анџелина Џоли и Бред Пит: Конечен развод на славниот пар

Разводот на славните глумиц Анџелина Џоли и Бред Пит беше долг и тежок. Меѓутоа, во петокот, на 12ти април, Анџелина и Бред конечно се разведоа и на својот брак ставија точка, известуваат странските медиуми.

Холивудските глумци прват се запознале на снимање на филмот „Господин и Госпоѓа Џонс“ во 20015, кога се родила и нивната љубов. Набрзо, љубовта ја крунисале со брак и со шест деца кои се центар на нивниот свет. Иако емотивниот однос на познатиот актерски пар изгледаше нераскинлив и стабилен, веста за несогласувањата првпат се појавија во јавноста пред три години, односно во 2016 година почнаа шпекулациите за развод. Бракоразводната парница почнала во март 2018, за конечно да биде завршена во април, 2019.

x

Check Also

Меган Маркл ќе го позајмува својот глас во серијата „Симпсонови“?

Според пишувањето на Mirror, продуцентот на серијата би сакал да ја ангажира ...