Анџелина Џоли на шопинг на чизми од 10 долари

Анџелина Џоли со ќерката и сонот е фотографирана на шопинг во њујоршка стоковна куќа. Интересно е што глумицата покажала интерес за чизми од 9,97 долари.

Овојпат, стајлингот за шопинг на Џоли се кожени чизми до колена, црни панталони и едноставна бела кошула, додека од модните додатоци тука е плетената чантичка и очилата за сонце во авијатор стил.

За разлика од многу жени кои не ножат да замислат во текот на летото да носат чизми, па ни да купуваат чизми, Анџелина Џоли очигледно „игра“ по сопствени модни правила.

 

x

Check Also

Сестричките Кардашијан и Џенер се расоблекоа за новиот бренд на Ким (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога популарните девојки од семејствата Кардашијан и Џенер ќе се обединат со ...