Андреј Пејиќ гол(а) пред објективот на Марио Тестино

Ниеден маж подобро од него не носи високи потпетици.

andrej pejic 1

Роден во Тузла, 21-годишниот Андреј Пејиќ за само две години успеа да стане светска модна атракција, благодарение на неговите трансформации маж-жена-маж.

Секогаш провокативен, Пејиќ и сега ги разбранува мислењата на јавноста, позирајќи сосема гол(а) пред објективот на славниот фотограф Марио Тестино. Целата фотосесија е наменета за актуелниот број на бразилското издание на Вог.

x

Check Also

Кендал Џенер – лице на новата кампања на Мисони

Под сонцето на Мексико, во идилична атмосфера на пустината, топ моделот Кендал ...