Ангела Џоровска: не практикувам солариум, доволно ми е сонцето!

Не сакам да го повторам лошото искуство од претходните години кога носев по два три куфера на одмор, ни рече убавицата Ангела Џоровска.

angela 4

Годинава манекенката Ангела Џоровска на одмор ќе отпатува само со еден куфер. Во него, вели, најпрво ќе ги спакува костимите за капење и фустанчињата. Големите очила за сонце без кои не може веќе ќе и’ бидат на лицето.

angela 1

Со оглед на тоа што подобар дел од денот го минува на плажа, сака да менува различни костими за капење, бикини и еднонеделни.

angela 2

Пред илзожувањето на сонце не посетува солариум.

angela 3

„Солариум не практикувам. Доволно ми е сонцето за да добијам боја каква што посакувам“.

x

Check Also

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту ...